Deska czy narty – co wybrać?

Co roku przychodzi czas że w końcu zacznie padać tak długo wyczekiwany śnieg. To świetna wiadomość dla tych co już nie mogą się doczekać białego szaleństwa na śnieżnym podłożu. To taki moment w którym każdy miłośnik sportów zimowych jak tylko przychodzi weekend ma ochotę wybrać się chociaż na kilka godzin na stok narciarki.

Co lepsze – sprawdzone narty czy decha?

deska snowboardowaCi co jednak dopiero zaczynają swoją przygodę z wybraniem się pierwszy raz na swój stok narciarski, mają pewien dylemat. Otóż nie każdy od razu wie co wybrać czy może lepiej sprawdzone narty czy może zaś wybrać popularne ostatnimi czasy deski do zjeżdżania po śniegu. Tutaj nie ma łatwiej odpowiedzi, jeśli chodzi o to jak szybko może się nauczyć na jednym czy na drugim zjeżdżać to nie ma reguły. Deski wydaję się bardziej wygodne w przenoszeniu i można nimi ciut łatwiej operować jednak w przypadku nart można również robić na nich na prawdę wiele. Dlatego nie ma reguły, każdy powinien zdecydować czy optymalna będzie dla niego deska snowboardowa czy może narty. Warto ciut wcześniej jeszcze do sklepu narciarskiego i obejrzeć co dany sklep ma nam do zaoferowania. Często w takich sklepach można kupić nie tylko nowy drogi sprzęt ale również można tam znaleźć używany sprzęt. Może jest on ciut w gorszej jakości i nie zbyt dobrze się prezentuje bo jak każdy używany sprzęt będzie pewnie miał troszkę rysek na sobie. Jednak ceny używanego są czasem dwukrotnie a nawet trzykrotnie tańsze. Wówczas możemy po prostu kupić sobie tańszą deskę i spróbować na niej pojeździć, jeśli się spodoba można wtedy rozejrzeć się znowu za jakimś bardziej sprawdzonym i lepszym jakościowo sprzęcie. Jednak na prawdę to jak wygląda taka dana deska zewnątrz nie powinno mieć większego znaczenia. To przecież ma być sprzęt którego będziemy używać a nie tylko patrzeć się na niego jak stoi sobie z boku w domu i się kurzy.

Zatem nie ma na co zwlekać, warto szczególnie wybrać się na południe Polski nie tylko żeby pozjeżdżać ale przecież w górach można robić wiele innych fajnych rzeczy, nie koniecznie musza to być przecież narty czy snowboard. Wystarczy ruszyć za przygodą, wsiąść w samochód osobowy i wyjść na stok. Trzeba tylko nie zapomnieć by wcześniej kupić karnet, ale jeśli trafimy w promocję będziemy zadowoleni.