Dydaktyczne zabawki dla przedszkolaków

Głównym celem programu Montessori jest pomoc oraz zaangażowanie w prawidłowy rozwój dziecka. Zajęcia bazujące na tych technikach sprzyjają rozwijaniu zdolności społecznych, pogłębianiu koordynacji fizycznej. Pod kierownictwem specjalnie przygotowanego nauczyciela całościowy program nauczania pozwala dziecku doświadczyć radości z uczenia się. Poprzez zabawę dziecko czerpie przyjemność z procesu nabywania wiedzy.

Na czym polega technika Montessori?

pomoce montessori dla 4 latkaBy wprowadzić wszystkie zasady Montessori należy dokładnie zrozumieć tą technikę nauczania. Z pewnością przydadzą się pomoce Montessori dla 4 latka. Drewniane klocki, patyczki, kubeczki, puzzle i wiele innych. To właśnie są niezbędne akcesoria, które dziecku musi dostarczyć nauczyciel lub rodzic. Technika ta ma na celu rozwijanie i poszerzanie zainteresowań dziecka otaczającym go światem. Zdobywa wiedzę i rozumie zjawiska zachodzące w przyrodzie. Dziecko uczy się jak żyć i funkcjonować w zgodzie z przyrodą i w społeczeństwie. Poznają wszystko co ich otacza, poprzez zabawę uczą się, poznają i pobudzają swoją wyobraźnię. Zabawa w układanie drewnianych patyczków za każdym razem przyniesie nowe rozwiązania i dzięki temu dziecko wie, że jest bardzo kreatywne. Bez wątpienia oprócz akcesoriów i rozwojowych zabawek należy dziecku poświęcać czas na zabawę.

Prawidłowy rozwój dziecka to priorytet każdego rodzica ale także przedszkoli i szkół. Coraz częściej w placówkach oświatowych spotykamy się  z technikami Montessori, które na całym świecie zyskały ogromne uznanie. Czasami wystarczy kilka przedmiotów codziennego użytku by w odpowiedni sposób zapewnić zabawę i edukację dla małego dziecka. Niejednokrotnie dzieci udowadniają dorosłym, że zabawa garnkiem i łyżką trwają dłużej niż zabawa grającym autkiem.