Faktury wystawiam tylko elektronicznie

Swoją firmę prowadzę od niedawna, bo dopiero od około trzech lat. Dumnie nazywam ją firmą, ale tak naprawdę prowadzę małą jednoosobową działalność gospodarczą. Współpracuję raptem z trzema kontrahentami i tylko im wystawiam faktury. Jako, że nie jestem w swojej działalności vatowcem to wystawiam faktury, na których jest informacja o zwolnieniu z VAT. Co jednak najważniejsze – wystawiam faktury tylko i wyłącznie elektronicznie na swoim komputerze lub smartfonie.

Używam prostego i funkcjonalnego programu fakturowego

prosty program do fakturKiedy założyłem swoją firmę to zostałem zaproszony do współpracy z jednym bankiem w zakresie prowadzenia konta firmowego. Przy zakładaniu konta dowiedziałem się, że będę mógł dostać gratis program do fakturowania. Przyznam, że wówczas nie wiele wiedziałem o prowadzeniu własnej firmy, więc się tego wystraszyłem. Postanowiłem jednak spróbować i jak się okazało to dzisiaj nie wyobrażam sobie nawet wystawić fakturę w innej formie, aniżeli przez program. A prosty program do faktur, który wówczas otrzymałem gratis uważam za najlepszy z możliwych. Mogę w nim w ciągu kilku chwil wystawić fakturę i wysłać mailem do mojego kontrahenta. Co ważne, mogę korzystać z niego na laptopie, smartfonie albo tablecie. Wystawienie kolejnych faktur jest banalne ponieważ mam już zapisanych kontrahentów i swoje usługi. Łatwo też mogę prowadzić swoją księgowość, a raczej wysyłać księgowej swoje faktury. W jednym mailu wyślę do księgowej wystawione przeze mnie w danym miesiącu faktury. Mój darmowy i prosty program do faktur pozwala mi również wgrywać swoje faktury kosztowe. Robię im zdjęcia i od razu są wciągnięte do programu. Dzięki temu do księgowej mogę wysłać też swoje faktury kosztowe do obliczenia podatku. Co bardzo ważne to mam swój login i hasło, ale mogę też nadać dostęp do programu komputerowego mojej księgowej.

Odkąd prowadzę swoją firmę to nigdy nie wystawiłem faktury papierowej. Wszystko robię elektronicznie z użyciem programu komputerowego. Program mam za darmo, bo dostałem go gratis do założonego konta firmowego. Jeśli mam być szczery to nie mogę zrozumieć przedsiębiorców, którzy ręcznie piszą faktury. Przecież dzisiaj to jedynie strata czasu. Ja nawet nie muszę z fakturami jeździć do księgowej bo wszystkie dokumenty wysyłam jej mailowo.