Jak wycenić swój zegarek?

Znudził ci się twój aktualny zegarek i poszukujesz nowego, nie wiedząc przy tym co zrobić ze starym? Nic bardziej prostszego – wystarczy udać się do najbliższego skupu i zdobyć pieniądze za swój stary i zainwestować więcej w nowy, idealny czasomierz. 

Oszacowanie wartości swojego zegarka

skup zegarków poznańRealistyczna wycena swojego małego gadżetu na nadgarstku pozwoli zwiększyć prawdopodobieństwo sprawnej oraz szybkiej sprzedaży. Zawyżona może odstraszyć potencjalnych kupców, natomiast zbyt niska naraża na straty pieniężne właściciela. Oszacowanie zegarka w cenie rynkowej nie jest łatwym zadaniem, jednak jak najbardziej wykonalnym. Głównymi czynnikami decydującymi ile wart może być zegarek są: ilość wyprodukowanych egzemplarzy, a także czy to była edycja limitowana; wbudowane funkcje jak datownik, stoper, wskaźnik faz księżyca, itp.; stopień jego oryginalności, który dotyczy ewentualnych wymian części narażonych na zużycie, czy zegar był naprawiany, a jak tak to gdzie; a na końcu najważniejszy jest poziom zainteresowania konkretnym modelem. Dzięki temu wszystkiemu jest duża szansa, że cena za którą się sprzeda ten zegarek może być naprawdę wysoka. Z taką wiedzą można udać się do konkretnych skupów, które mogą przyjąć konkretną ofertę. W zależności od miasta, np. skup zegarków Poznań – wszędzie można znaleźć placówkę, która oferuje gotówkę w zamian za zegarki. W zależności od danego modelu i wartości zegarka istnieje wiele dróg jego sprzedaży – popularne strony internetowe czy portale aukcyjne. Wszystko zależy od chęci właściciela.

Z potrzebną wiedzą na temat swojego zegarka swobodnie można go wycenić, dzięki czemu uniknie się prawdopodobieństwa oszustwa przez kupca. Posiadanie oryginalnego pudełka odpowiadającego zegarkowi również wpłynie na jakość wyceny, dlatego warto go posiadać.