Jaka lampa powinna być w terrarium?

W terrariach hoduje się zwierzęta, które zazwyczaj pochodzą z bardziej tropikalnych terenów niż nasze, dlatego potrzebują one dostatecznego oświetlenia oraz temperatury. Zarówno pierwsze, jak i drugie możesz zapewnić poprzez zastosowanie specjalnej lampy, która będzie dobra do hodowli żółwi, jaszczurek, węży oraz pająków. Jednak nad wyborem jak zwykle trzeba się zastanowić.

Wybór lamp do terrariów

lampa do terrariumŚwiatło, które będzie padać do terrarium ma jednocześnie służyć jako źródło ciepła. Dlatego najlepiej jest wybrać mocne lampy do terrarium, które będą emitowały potrzebną ilość światła. Chyba najlepsze do tego celu będą świetlówki. Dają one światło punktowe, jednak skupione na całej długości pojemnika. Zwierzę będzie mogło się dostatecznie wygrzewać pod świetlówką. Można także zastosować żarówki, takie same jak do hodowli piskląt. Popularnie nazywa się je kwokami. Lampa do terrarium może być biała lub żółta. Lepsze są lampy, które emitują żółte światło. O wiele bardziej przypominają tradycyjne słońce, co może się przydać zwłaszcza w hodowli gadów. Niektóre pająki jednak zupełnie inaczej, lepiej wyglądają po zastosowaniu lampy ze światłem białym. Pająki nie korzystają ze wzroku, dlatego można używać lamp białych. Ważne, aby moc światła podlegała regulacji. Tak samo wysokość żarówki względem podłoża, aby nie przesuszało się ono zbyt często. To bardzo ważne i trzeba o to spytać sprzedawcy.

Dobre pytanie jest takie, ile lampy kosztują. Tutaj nie sposób jest mówić o konkretnych widełkach cenowych, ze względu na dość duży wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych. Wybierając najlepszą lampę najlepiej spytać innego hodowcy. Jeżeli nie masz takich znajomości, udaj się do sklepu zoologicznego. Najszybciej dowiesz się przez Internet. To także dobry i sprawdzony sposób na pozyskanie wiedzy.