Kamizelki ochronne do jazdy konnej

 

Od wielu lat jeżdżę konno. Uwielbiam konie i uważam, że mogą dać wiele człowiekowi. Do jazdy konnej zawsze jestem odpowiednio przygotowana – mam kask ochronny na głowie, ochraniacze na kolanach, a ponadto też zakładam specjalną kamizelkę. W takim stroju nawet przy ewentualnym upadku mogę wyjść cało.

Jazda konna wymaga dobrej kamizelki ochronnej

kamizelka ochronna do jazdy konnejMieszkam w niewielkiej miejscowości pod Poznaniem. Wspólnie z mężem prowadzimy własne gospodarstwo agroturystyczne. Przyjmujemy gości w okresie letnim oraz prowadzimy stadninę koni przeznaczonych do hipoterapii. Jest to sprawdzone metoda rehabilitacji ruchowej. Muszę jednak podkreślić, że konie wykazują również zbawienny wpływ na psychikę człowieka. Przede wszystkim są niezwykle empatyczne i dostosowują się do swojego opiekuna. Z łatwością wyczuwają problemy u danego człowieka. A zatem osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie mają szansie odnieść wiele korzyści z hipoterapii. To samo dotyczy osób z autyzmem oraz cierpiących na różnego rodzaju zaburzenie neurorozwojowe. Sama doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści może przynieść jazda na koniu. Trzeba jednak podkreślić z całą kocą, że do jazdy konnej trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim jeździec oraz koń powinni się dobrze rozumieć. Ni można również zapominać o odpowiednim stroju. Kamizelka ochronna do jazdy konnej oraz kask są wręcz nieodzowne. Zapewniają podstawową ochronę. W końcu podczas jazdy konnej wszystko może się zdarzyć.

Jazda konna ma z pewnością wiele zalet. Pozwala na niczym nieograniczony kontakt z przyrodą. Do tego wszystkiego konie mają niezwykle pozytywny wpływ na człowieka, o czym też miałam okazję się przekonać. Muszę jednak podkreślić, że jazda konna wymaga odpowiedniego przygotowania oraz odpowiedniego stroju.