Kasa fiskalna online czy offline?

Kasy fiskalne są obowiązkowe w każdym lokalu i firmie, które prowadzą sprzedaż produktów bądź usług. Właściciele przedsiębiorstw mają jednak pełną swobodę w kwestii wyboru odpowiednich dla siebie urządzeń. Najwięcej z nich decyduje się wybierać kasy online, gdyż są znacznie bardziej komfortowe niż produkty offline.

Dlaczego kasy online są lepsze niż offline?

kasa fiskalna mobilna onlineWarto na początku zwrócić uwagę na to, co tak naprawdę znaczy, że urządzenie jest online bądź offline. W prostych zdaniach to nic więcej, jak możliwość bezpośredniego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas – systemem odpowiedzialnym za kontrolowanie sprzedawanych produktów i usług. Wybierając kasy online, nie trzeba martwić się częstszymi raportami i ciągłym zgrywaniem informacji przez specjalistów. Centralne Repozytorium Kas ustala harmonogram, w którym dokonuje sprawdzenia danych przechowywanych na kasach. Może następować to co kilka godzin. Przekazywane są nie tylko informacje związane ze sprzedażą, ale również przeglądem technicznym urządzenia. W przypadku kas offline wymagane jest zdawanie kasy raz na jakiś czas, aby wszystkie zawarte w niej informacje zostały przepisane. Co więcej, dla właścicieli firm powstała kasa fiskalna mobilna online, czyli usprawniona wersja tradycyjnej kasy stacjonarnej, lecz z możliwością wzięcia jej w teren. Nie trzeba zatem pracować wyłącznie w swoim biurze, lecz można dokonywać sprzedaży w domach swoich klientów i nie tylko.

Kasy online stały się na tyle popularne, że ich cena nie jest wcale wysoka. Ponadto przez cały czas są modernizowane i ulepszane – montuje się w nich moduły, które usprawniają zasięg, czas pracy oraz ogólną wydajność. Można tym samym spełnić wymogi prawne i zaopatrzyć się w niedrogie, a przyjemne w użytkowaniu kasy.