Kociaki brytyjskie z porządnej hodowli

Ogromne, puszyste kulki o przepięknych i również wielkich oczach, które w dodatku nie rozrabiają zanadto i bardziej od szaleństw preferują pilnowanie kanapy. Koty brytyjskie wydają się być idealne pod każdym względem. Nie tylko wyglądu, ale i charakteru. Co więcej rasa ta stała się na tyle popularna, że dziś nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem dobrej hodowli. 

Przepiękne koty brytyjskie

hodowla kotów brytyjskichWielu z nas marzy o kocie, jednak często rezygnujemy z decyzji o przygarnięciu jakiegoś malucha z obawy przed tym, że nie damy sobie rady z żywiołowym czworonogiem, który lubi skakać po meblach, drapać firanki i generalnie wszędzie wskakiwać. Nie każdy kot jednak zachowuje się w ten sposób. Istnieją rasy, których charakterystyczną cechą jest to, że choć oczywiście uwielbiają się bawić z innymi kotami, czy też z właścicielem, to jednak większość dnia spędzają grzecznie na swoim posłaniu. Do takich kotów należy rasa brytyjska, która ostatnimi czasy stała się bardzo popularna. Szukając miejsca w którym można zakupić takiego zwierzaka pamiętajmy, aby zawsze była to zarejestrowana hodowla kotów brytyjskich ponieważ tylko wówczas będziemy mieli pewność, że kot pochodzi od ludzi rozkochanych w rasie, a nie nastawionych na czysty zysk z ciągłych porodów. Ponadto być może koty bez rodowodu są tańsze, ale często niestety chorowite właśnie z tego względu, że nie dba się ani o dobro kocicy, ani maluchów.

Na szczęście zlokalizowanie dobrej hodowli nie jest trudne. Wystarczy sugerować się ceną, która nie jest podejrzanie wysoka, a także sprawdzić, czy rodzice posiadają rodowody. Właściciele hodowli posiadają również ogromną wiedzę odnośnie rasy, jaką hodują i zawsze chętnie poświęcą nam swój czas, aby odpowiedzieć na wszystkie, nurtujące nas pytania z czego oczywiście warto korzystać, jeżeli mamy w planach zakup takiego kociaka.