Meble w stylu art deco

Styl art deco pojawił się w dwudziestych latach dziewiętnastego wieku w malarstwie, rzeźbie a także w architekturze. Styl ten bardzo mocno odbił się też na meblarstwie. Do dzisiaj podziwiać możemy wiele pięknych mebli z tego okresu. W dwudziestym pierwszym wieku wielu projektantów wnętrz oraz producentów mebli czerpie inspiracje ze stylu art deco. Ludzie na nowo zaczęli wprowadzać go do swoich domów oraz mieszkań, zachwycając się dekoracyjną prostotą.

Dekoracyjna komoda we wnętrzach

komoda art deco z szufladamiWe współczesnych aranżacjach wnętrz praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone. Inspirujemy się w nich różnymi stylami, pochodzącymi z różnych epok. Jednym ze stylów, który w ostatnim czasie przeżywa swój renesans, jest art deco. W sklepach możemy kupić mnóstwo produktów, które pochodzą z tego okresu lub są nim inspirowane. Jednym z chętniej kupowanych jest komoda art deco z szufladami, która ze względu na swoją dekoracyjność wstawiana jest głównie do salonów, chociaż znajdziemy ją również w niektórych sypialniach a także garderobach. Komoda wykonane w stylu art deco mają przeróżny design, jednak łączą je geometryczne dekoracje. Praktycznie wszystkie meble wykonane w stylu art deco są drewniane. Dekoracje, które się na nich znajdują, są bowiem rzeźbione, a najlepiej rzeźbi się w drewnie. Cena stylizowanych mebli art deco, ze względu na to, że są one drewniane, jest dość wysoka. Najdroższe są jednak oryginalne meble z tamtych czasów. Chociaż nie zawsze. Zwolennicy odnawiania mebli często kupują podniszczone meble za nieduże pieniądze, a potem samodzielnie przywracają je do wizualnej i użytkowej świetności. Niektórzy na tym odnawianiu mebli nawet zarabiają i to niemałe pieniądze. Wśród najchętniej wybieranych mebli do odnawiania są krzesła oraz komody. Te ostatnie dają duże pole do popisu, głównie pod kątem kolorystyki, ale też dodatków, na przykład w postaci nowych uchwytów.

Szukając mebli do swojego mieszkania, wiele osób decyduje się na zakup nieco nietypowych mebli. Czasami kupujemy pojedyncze, oryginalne meble, które pełnią rolę dekoracji we wnętrzach. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszą się meble wykonane w stylu art deco. Część z nich wyprodukowanych jest współcześnie, a część pochodzi z początków dwudziestego wieku. Dużą popularnością wśród nich cieszą się komody.