Oszczędności trzymam w domowym sejfie

Kilka lat temu postanowiłem zadbać o nasze oszczędności i namówić żonę na zamontowanie w domu profesjonalnego sejfu. Stało się tak dlatego, że codziennie patrzyłem jak moja żona z mozołem zagląda we wszystkie zakamarki naszej sypialnianej szafy. Przecież nawet najgłupszy włamywacz kosztowności zacznie szukać właśnie w szafie.

Sejfy domowe sprzedają online

sejf domowy cenaSwoją decyzję o zamontowaniu sejfu na kosztowności przedstawiłem swojej żonie i poinformowałem ją, że jest ona nieodwołalna. Zacząłem od wyszukania odpowiednich urządzeń do przechowywania pieniędzy i biżuterii. Największy sklep z takim asortymentem działa oczywiście online. Znalazłem bardzo fajny sejf domowy cena tego skomplikowanego urządzenia była bardzo przystępna. Zapłaciłem za niego niespełna tysiąc złotych, ale od razu wyjaśnię, że był to sejf do zamontowania w ścianie. Kupując sejf trzeba się liczyć z tym, że najlepiej zamontować go sobie samemu. Zlecenie tego komukolwiek jest o tyle niekomfortowe, że będziemy mieć już zawsze takie poczucie, że ktoś o naszym sejfie wie. I tutaj już pojawia się ogromny dyskomfort, bo każdy chciałby, żeby o takich rzeczach nikt postronny nie miał pojęcia. I ja właśnie postanowiłem zająć się wszystkim sam. Wykułem dziurę w ścianie, obsadziłem w niej sejf i wszystko elegancko wyrównałem i zagipsowałem. Na koniec przesunąłem meblościankę na jej stare miejsce i wszystko wyglądało tak jak zawsze. Nawet moja żona nie mogła nigdzie znaleźć zamontowanego przeze mnie schowka.

Na porządnej klasy sejf do użytku domowego trzeba wydać około tysiąca złotych. Można kupić wersję nawet za dwieście złotych, ale to raczej zabawki niż prawdziwe sejfy. Takie urządzenie najlepiej sprawdza się, kiedy wmuruje się je w ścianę i zakryje meblościanką. Jest to taka kryjówka, o której żaden rabuś nawet nie pomyśli.