Petarda FP3 dla potężnego huku

Jako, że możemy zakupić bezpieczne dla dorosłych jak i dzieci zimne ognie, możemy też zaopatrzyć się w coś nieco bardziej widowiskowego i wymagającego zachowania środków ostrożności w postaci petard. Są to sposoby na dodanie ciemnemu niebu nieco kolorów, jednak nie sprawiają, że wokół rozlega się huk.

Głośny i potężny huk z petardy FP3

głośne petardy fp3Jeżeli zależy nam w większej mierze na dobrym i donośnym huku, a nie na pokazie kolorowych błysków na niebie, możemy zaopatrzyć się w głośne petardy FP3. Można je poznać po szarawym papierku, w którym obudowany jest proch. Są małe, a zakupić je można już na małym straganie za kilka złotych. Gdy już zakupimy je i podpalimy w jednej z petard FP3 lont, po chwili rozpocznie się pokaz jaskrawego światła z zielonymi błyskami, ale tylko przy ziemi. Oprócz ich zastosowania podczas zabawy, w sporcie korzysta się z ich siły i głośności huku jako imitacja granatów. Polski producent dba o bezpieczeństwo klientów i zapewnia je poprzez dostosowanie się do norm i przestrzeganie zaleceń ostrożności według certyfikatu CE. Gdy lont zaiskrzy, spali się, petarda zaprezentuje swoje kolory, wtedy następuje głośny huk. Są to bardzo znane i lubiane petardy z lontem możliwe do odpalenia przez wielu. Oczywiście, nie można lekceważyć środków bezpieczeństwa, jednak nie sprawiają tylu kłopotów, bo nie wystrzeliwują w górę. Respektowanie zasad bezpieczeństwa jest wskazane i oczywiste dla każdego. Dzięki temu nie dochodzi do obrażeń ciała ani śmierci podpalającego petardę. Do najważniejszej zasady ograniczającej wykorzystywanie petard FP3 wszędzie jest niewrzucanie ich w zamkniętych pojemników, czyli koszy, butelek. Nie należy umieszczać ich pod samochodami ani w bliskiej odległości z ludźmi, którzy mogliby ogłuchnąć lub którzy zostaliby skaleczeni przez rozpadające się odłamki. Nikt nie chce zostać trwale kontuzjowany przez niewinnych rozmiarów przedmiot.

Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umieć umiejętnie korzystać z wszelkich form zabaw. W końcu proch strzelniczy powstał, aby pomóc w pracach w kopalniach a przekształcenie go w petardę jest tylko po to, by móc zrobić dodatkowy efekt wow. W zależności od sposobu wykonania petard, mogą one zachwycać kolorem lub swoim głośnym hukiem. Ważne, żeby nie zagrażały widzom.