Skuteczne badania na wariografie

Większość osób zapytanych o prawdomówność z pewnością stwierdzi, że nie kłamie, choć nie będzie to prawdą. Każdy z nas oszukuje i robimy to w przeróżnych momentach życia w odniesieniu do naszych najbliższych, ale także obcych osób. Bez względu na powód, kłamstwo zawsze ma jeden cel – ukryć prawdziwe intencje.

Po co korzystać z badania wariograficznego?

wariograf - badanie dla każdegoIstnieje wiele sposób na zdemaskowanie oszusta, ale zawsze najlepiej jest go uważnie obserwować i słuchać komunikatu jaki nam chce przekazać. Przeważnie kiedy mówimy nieprawdę nasze ciało wysyła niewerbalne komunikaty, które przez jednych są kontrolowane, ale przez innych nie. Są to drobne gesty, ruchy czy miny, które świadczą o tym, że to co właśnie zostało powiedziane nie jest zgodne z tym co faktycznie myśli dana osoba. Oczywiście nad tymi reakcjami można zapanować, ale już nad reakcjami fizjologicznymi nie. Dlatego tu pomocny będzie wariograf – badanie dla każdego może być przeprowadzone w Instytucie Badań Wariograficznych. Pracują tam certyfikowani testerzy, którzy posiadają dużą wiedzę psychologiczną i również mają odpowiednie szkolenia, które pozwalają im na właściwe interpretowanie i analizowanie otrzymanych danych. Wariograf jest urządzeniem, które zostało wynalezione i opatentowane wiele lat temu, jednak jest stosowane do dnia dzisiejszego, głównie za zasługą wysokiej skuteczności jaka jest oceniana na poziomie na dziewięćdziesięciu pięciu procent. Taki wynik jest możliwy do osiągnięcia dzięki odpowiedniemu sposobowi przeprowadzenia badania i też jego analizy. Każdy z nas może się mu poddać, ponieważ jest powszechnie dostępne. Prowadzone jest w Instytucie Badań Wariograficznych w Warszawie oraz w dwudziestu siedmiu oddziałach terenowych zlokalizowanych w całym kraju. Cena takiego badania to około tysiąc – tysiąc dwieście złotych.

Z każdym rokiem przybywa liczba osób, które skorzystały z badania poligraficznego, ponieważ może ono być szeroko wykorzystywane. Przede wszystkim jest pomocne pry ustaleniu sprawcy wypadku, wykroczenia czy przestępstwa, jest niezastąpione w ustalaniu wierności małżonków, a także może być bardzo przydatne osobom niesłusznie pomówionym czy nawet oskarżonym. Jest ono bardzo szybkie, gdyż w tym samym dniu mamy przeprowadzone badanie i podane wyniki.