Skuteczność niezbędnej rehabilitacji

Wyleczenie zaawansowanej choroby COVID-19 nie w każdym przypadku oznacza koniec problemów zdrowotnych dla chorego. Również ozdrowieńców dotykają powikłania, które mogą przez długi okres czasu nie ustępować. Niezwykle istotnym elementem kontynuacji leczenia takiej ostrej fazy leczenia choroby będzie rehabilitacja, która umożliwia powrót do formy oraz pokonanie pojawiających się skutków choroby. Mogą pojawiać się bowiem duszności, osłabienie kondycji fizycznej, słabsza wydolność krążeniowa czy nawet atrofia mięśni.

Korzystamy z rehabilitacji po COVID-19

niezbędna rehabilitacja po covid w inowrocławiuSpecjalistyczne programy rehabilitacji dla osób po przebyciu COVID-19 obejmują szeroką listę zajęć, w tym między innymi gimnastykę oddechową, terapię komorą tlenową, inhalacje czy treningi behawioralno-relaksacyjne. Oprócz tego uwzględnia się także ewentualne przeciwwskazania, a dodatkowo stosuje innowacyjne zabiegi fizykoterapeutyczne, które mogą opierać się na przykład na zaawansowanych urządzeniach do stymulacji elektromagnetycznej. Zabiegi wykonywane przy zastosowaniu tej metody powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz oskrzeli. Dodatkowo zmniejszają stany zapalne oraz obrzęki występujące w błonach śluzowych płuc czy oskrzeli. Oprócz tego wzmacniają przeponę czy mięśnie międzyżebrowe, a także poprawiają proces wentylacji płuc. Powoduje to także usprawnienie krążenia krwi w okolicach klatki piersiowej. Dzięki zastosowaniu takiej stymulacji elektromagnetycznej pacjenci z powikłaniami mają możliwość przywrócenia efektywnego procesu oddychania, a co za tym idzie, również poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Istotne jest także to, że takie zabiegi są nieinwazyjne oraz komfortowe dla pacjentów. Korzystnym wyborem dla pacjentów jest niezbędna rehabilitacja po covid w inowrocławiu. W celu dobrania najbardziej odpowiedniego modelu rehabilitacji, turnusy powinny być poprzedzone specjalną konsultacją, zarówno lekarską, jak i fizjoterapeutyczną.

Obecnie oferowane są turnusy terapeutyczne wspomagające układ oddechowy, których programy mogą mieć różny czas trwania, jednak standardowo ich czas obejmuje dwa tygodnie lub dłużej, w zależności od potrzeb zdrowotnych poszczególnych pacjentów. Oprócz turnusów stacjonarnych, które obejmują noclegi, posiłki, konsultacje i codzienne zabiegi, możliwe jest także skorzystanie z turnusów ambulatoryjnych, które obejmują konsultację lekarską i fizjoterapeutyczną oraz dni zabiegowe, w czasie których wykonywanych jest średnio po 5 zabiegów dziennie.