Statyczne kamery CCTV

Proste, statyczne kamery do systemów monitorowania wizyjnego mają nadal swoje zastosowania, mimo iż w sprzedaży z łatwością można dostać ruchome urządzenia o znacznie wyższej funkcjonalności. Są one używane wszędzie tam, gdzie obrotowe kamery nie mogą wykorzystać wszystkich swoich zalet, przede wszystkim we wnętrzach pomieszczeń i korytarzach.

Budżetowe kamery do systemów monitorowania

gdańsk kamery przemysłoweStatyczne kamery są najprostszymi urządzeniami do systemów monitorowania, i zazwyczaj nie posiadają możliwości obrotu czy zbliżenia obrazu, aczkolwiek mogą być montowane na pylonach, które pozwalają na obracanie obrazu w trakcie pracy. Są one również częścią miejskiego monitoringu, gdzie również służą jako statyczna metoda obserwacji terenu. Najbardziej rozbudowany system monitorowania miejskiego posiada Gdańsk Kamery przemysłowe które wchodzą w skład owego systemu są bowiem zarówno nowoczesnymi urządzeniami obrotowymi, jak i prostymi kamerami statycznymi. Te ostatnie często montowane są w miejscach o najmniejszym priorytecie bezpieczeństwa, wszędzie tam gdzie nie jest wymagana stała obserwacja terenu, lub w miejscach w których widoczność jest znacznie ograniczona. Statyczne kamery do użytku zewnętrznego są dobrze przystosowane do użytku w miejskim systemie monitorowania. Nie posiadają one może wielu udogodnień, jakie są standardowym elementem nowocześniejszych urządzeń, aczkolwiek dzięki temu są znacznie prostsze i o wiele trudniejsze do uszkodzenia.

Niewielka ilość układów elektronicznych oznacza również iż owe kamery nie są tak podatne na zalanie czy zakurzenie. Owe kamery są więc o wiele trwalsze i żywotniejsze niż nowoczesne kamery obrotowe, i znacznie lepiej nadają się do wykorzystania w zewnętrznych systemach monitorowania, również miejskich.