Suplement diety na bezsenność – Passiflora

Bezsenność to zaburzenie, które dotyka sporej grupy osób. Można pokusić się na stwierdzenie, że jest to choroba cywilizacyjna. Należy do niezwykle dokuczliwych, ponieważ w ciągu dnia przez to, można być nieprzytomnym, niewypoczętym, a tym samym mało wydajnym. Kłopoty z zasypianiem, lekki sen, stan ciągłego czuwania, to tylko szczyt góry lodowej.

Passiflora — roślina i suplement idealny na sen

passiflora suplement diety na bezsennośćInsomnia jest zaburzeniem rytmu snu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zaburzona koncentracja, zdenerwowanie i dochodzący do tego wszystkiego permanentny stres. Przyczyn bezsenności może być wiele. Jedną z nich może być bardzo nieregularny czas pracy. Trzy zmiany, w tym nocna, mogą na długo wybić z naturalnego rytmu zasypiania. Różnego rodzaju choroby, z którymi boryka się osoba cierpiąca, na insomnie np. serca, nadczynność tarczycy, nadciśnienie, również mogą przyczyniać się do tego stanu. Spożywanie zbyt dużej ilości kofeiny lub menopauza u dojrzałych kobiet także może być powodem wyżej wymienionych zaburzeń. Dobrym rozwiązaniem jest passiflora suplement diety na bezsenność. W kapsułkach znaleźć można duże ilości flawonoidów, alkaloidów, czy kumaryny. Te oraz inne zawarte w nich substancje przyczyniają się do lepszej jakości snu, co może oznaczać głęboki i twardy stan odpoczynku. Passiflora przywraca również wewnętrzny spokój, osiągając odprężenie, dzięki regularnemu stosowaniu suplementu. Zmniejsza  wysokie napięcie oraz charakterystyczną drażliwość. Jest to wysokiej jakości produkt, w którego składzie nie znajdzie się żadnych barwników oraz wypełniaczy czy sztucznych dodatków jak konserwanty. Bardzo ciekawym zagadnieniem jest również pochodzenie rośliny, która niezmiennie jest źródłem zainteresowania badaczy od XVI wieku. W Peru po raz pierwszy na nią natknął się hiszpański badacz botaniczny, który porównał kwiatostan do korony cierniowej Jezusa, którą miał na swojej głowie podczas drogi na śmierć.

Ta zbieżność pozwoliła na nazwanie jej passiflorą, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „męczennica”. Kwiaty, które są jadalne, kryją w sobie najwięcej wartości odżywczych. Liście rośliny są na stałe zielone. Roślina w połączeniu z najlepszymi składnikami daje niezastąpiony produkt, który pomaga w problemach ze snem i zasypianiem.