Szklane fasady budynków

Fasady budynków są tym elementem konstrukcji, który w największym stopniu zwraca uwagę postronnych obserwatorów. Nie dziwi więc, że jeśli klientowi zależy na tym, by budynek był nie tylko funkcjonalny, ale również i wyróżniał się na tle innych konstrukcji o podobnym charakterze, w projekcie wykorzystywane są fasady, które mogą zwrócić uwagę i sprawić, że budynek będzie cechował się nowoczesnym i ciekawym wyglądem.

Bezpieczne fasady szklane

fasady szklane wentylowaneJednym z pomysłów, które w ostatnim czasie są wykorzystywane przez projektantów budynków, gdy zależy im na wybudowaniu budynku o nowoczesnym projekcie, jest szklana fasada. Jest to niewątpliwie rozwiązanie, które robi wrażenie i doskonale wpasowuje się w nowoczesny styl budynków. Jednocześnie szklana fasada jest dość przydatnym rozwiązaniem, ponieważ wyposażenie budynku w dużą ilość okien sprawia, że zdecydowana większość pomieszczeń ma dostęp do dużej ilości światła dziennego. Niewątpliwie powoduje to, że użytkownicy tych pomieszczeń oszczędzają w znaczącym stopniu na energii elektrycznej, która byłaby zużywana na oświetlenie. Oczywiście, fasada szklana, przepuszczając promienie słoneczne może nagrzewać się, co stanowiłoby pewnego rodzaju zagrożenie. Z tego też powodu zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są fasady szklane wentylowane, które są w odpowiedni sposób schładzane, by nagrzane promieniami słonecznymi szyby nie powodowały przegrzania wnętrza budynku czy też pękania szyb, co ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa i funkcjonalności budynku. Oczywiście, w tym wszystkim bardzo ważne jest to, by do konstrukcji zostały wykorzystane produkty możliwie jak najwyższej jakości, charakteryzujące się odpowiednią użytecznością, a także właściwą wytrzymałością, co sprawi, że cała konstrukcja będzie funkcjonalna przez długie lata.

Oczywiście, szyby, które wykorzystywane są do zrealizowania szklanej fasady mogą charakteryzować się dość zróżnicowaną wielkością, dzięki czemu projektanci i wykonawcy dysponują dość szerokim wyborem i możliwościami zaprojektowania zróżnicowanych budynków. Konstrukcja, w której zastosowana zostanie szklana fasada musi być przemyślana w zakresie stabilności, ale profesjonalny projektant bez większego problemu będzie w stanie zaprojektować budynek tego typu.