Trwałe kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątnym

Klasyczne kabiny prysznicowe posiadają prostokątny brodzik. Jego montaż jest wyjątkowo łatwy i szybki. Wykonanie łazienki z prysznicem zaopatrzonym w brodzik, wymaga przygotowania posadzki, kafli ściennych, podłogowych oraz odpływu. Kolejnym etapem montażu prostokątnego brodzika, jest podłączenie armatury sanitarnej, czyli słuchawki i innych elementów ściennych.

Montaż brodzika w łazience: szybko i tanio

kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątneSamodzielny montaż brodzika w łazience, jest szybki i tani. Jeśli ktoś montuje kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątne dają gwarancję sprawnej instalacji. Nawet w bardzo niewielkim pomieszczeniu z prysznicem, zmieści się mały, prostokątny brodzik. Do tego wystarczy dobrać kabinę z plastikowymi lub szklanymi drzwiami. Brodzik usytuowany w rogu pomieszczenia, ogrodzony jest 2 ścianami. Kolejne ściany wymagają zabudowy drzwiami kabiny. W tym celu można z łatwością zamontować drzwi przesuwne, które pomagają zaoszczędzić sporo miejsca. Modnym rozwiązaniem, do większych łazienek, są drzwi otwierane do wnętrza pomieszczenia. Są to najczęściej kabiny ze szklanymi skrzydłami drzwiowymi. Elegancka kabina wymaga doboru kafelków oraz zabudowy. Specjalne, szklane kabiny wykonywane są z wyjątkowo trwałego szkła hartowanego. Dostępne są w różnych wariantach. Klasyczne i najbardziej popularne są przezroczyste i gładkie skrzydła drzwiowe. Inny wariant to szkło mleczne oraz wypukłe i chropowate.

Decyzja o samodzielnej zabudowie kabiny prysznicowej z prostokątnym brodzikiem, poparta musi być znajomością technik budowlanych i remontowych. Wykończenie pomieszczenia z prysznicem zajmuje od jednego do kilku dni. Wszystko zależy od metrażu pomieszczenia. Bardzo małe łazienki z prysznicem i umywalką, nie wymagają wielu nakładów finansowych od właściciela mieszkania.