Uszczelki szczotkowe stosowane w drzwiach

Remonty to czas ogromnej próby dla naszych nerwów. Często prace nie idą zgodnie z planem, ekipy remontowe opóźniają postępy prac, a na domiar złego ściany w bloku okazują się wyjątkowo nierówne. Przez to powstają nieestetyczne szpary i przestrzenie, które rujnują efekt końcowy, a w domach powodują ucieczkę ciepła z pomieszczenia. Zanim zacznie się szukać nowych drzwi, warto poszukać tańszego rozwiązania problemu. 

Rodzaje uszczelek szczotkowych

uszczelki szczotkowe do drzwiSzczotki uszczelniające są idealnym rozwiązaniu na zakrycie niepożądanych przestrzeni między drzwiami a podłożem. Ich bogata oferta pozwala dobrać poszczególne właściwości do indywidualnych potrzeb: długość włosia, kąt profilu, rodzaj materiału, typ i gęstość włosia czy sposób montażu. Uszczelki szczotkowe do drzwi i bram garażowych gwarantują ochronę przed kurzem, hałasem i zimnem dzięki izolacji zapewnianej przez specjalne włosie. Do rodzajów uszczelek szczotkowych należą uszczelki na profilu kątowym oraz prostym. Doskonale pokrywają powstałe przestrzenie zarówno na nierównym podłożu, jak i podłodze pokrytej płytkami. Listwa jest wykonana z lakierowanego aluminium, dzięki czemu jest trwała, odporna na ścieranie i działanie promieni słonecznych. Uszczelki szczotkowe są w stanie ograniczyć dostawanie się brudu, zanieczyszczeń oraz powstawanie przeciągów i można je założyć niemal w każdym typie drzwi. Ciekawą opcją są samoprzylepne uszczelki do drzwi przesuwnych do przyklejenia po stronie czołowej. 

Tysiące włosków nylonowych trwale zamocowanych na listwie uszczelki drzwiowej zapewnią zatrzymanie ciepła we wnętrzu i doskonałe tłumienie dźwięków. Istotną ich zaletą jest też szybki i prosty montaż — samemu można je zamocować do bram, drzwi, szaf czy mebli. Polipropylen używany do produkcji uszczelek zapewnia ich niezwykłą elastyczność i odporność na czynniki zewnętrzne. W zależności od potrzeb uszczelkę można też przyciąć do pożądanej długości.