Wielofunkcyjny wózek kąpielowy

Już jako mała dziewczynka bardzo chciałam zostać pielęgniarką.pomoc innym ludziom zawsze była dla mnie ważna. Nigdy nie mogłam przejść obojętnie obok człowieka, który potrzebował pomocy. Czułam, że jest to silniejsze ode mnie. Satysfakcja, którą odczuwałam po tym jak pomogłam bezinteresownie była największą zapłatą.

Wózki do toalety i pod prysznic

wózki kąpieloweJako dorosła kobieta zatrudniłam się w domu spokojnej starości. Całą swoją młodość spędziłam na studiowaniu pielęgniarstwa i opiece nad dziadkiem, który był bardzo chory. To właśnie w czasie studiów dojrzała we mnie decyzja o tym, że chcę pomagać starszym ludziom. Miejsce, w którym pracowałam było pełne ludzi, którzy wymagali całodobowej opieki. Nie potrafili już zjeść samodzielnie posiłku, udać się do toalety lub ubrać butów. Codzienne spotkania z pacjentami pokazywały przeróżne oblicza starości. Byli oczywiście i tacy, którzy cieszyli się zarówno dobrym zdrowiem psychicznym jak i fizycznym. Jednak tych była jedynie garstka. Większość pacjentów była leżąca, schorowana i zależna od innych osób. W takiej pracy ważna jest pogoda ducha oraz cierpliwość. Placówka, w której pracuje posiada specjalistyczny sprzęt oraz pokoje o wysokim standardzie. Dzięki temu dbanie o komfort i pielęgnowanie seniorów jest o wiele prostsze. W asortymencie placówki są na przykład wózki kąpielowe, które służą do przewozu osób niepełnosprawnych zarówno w pozycji leżącej jak i siedzącej. Wózki skonstruowane są, tak że bez problemu mieszczą się pod prysznicem i ułatwiają kąpiel osoby chorej. Dzięki temu osoba chora jak i ta, która wykonuje czynności pielęgnacyjne czują się bezpiecznie. Wózek jest stabilny i wielofunkcyjny. Wielu z moich podopiecznych czeka na to aby się wykąpać, gdyż nie czują już lęku przed upadkiem i złamaniem ręki nogi lub biodra.

Akcesoria ułatwiające opiekę nad osobami chorymi mają być w równej mierze przydatne personelowi jak i pacjentowi. Zwiększenie komfortu to również zwiększenie jakości życia. Każda osoba bez względu na niepełnosprawność powinna czuć się bezpiecznie podczas najprostszych czynności.