Wybór rekomendowanych oficerek jeździeckich

Dostępne na rynku oficerki jeździeckie powinny być jak najlepiej dopasowane do nogi jeźdźca. Jeżeli standardowe modele produkowane seryjnie nie pasują, warto zastanowić się nad zakupem modeli wykonywanych na zamówienie. Miara do takiego obuwia powinna być pobierana w bryczesach oraz podkolanówkach, czyli standardowym ubraniu w jakim się jeździ. Mierzone buty powinny przylegać do łydki, ponieważ w czasie użytkowania mogą się rozszerzać. Co jeszcze warto wiedzieć na temat kwestii wyboru oraz użytkowania takiego obuwia?

Korzystamy z rekomendowanych oficerek jeździeckich

rekomendowane oficerki jeździeckieW czasie kupowania oficerek jeździeckich należy pamiętać o konieczności dokładnego przymierzenia obu butów. W przypadku obuwia na miarę, powinna być ona pobrana z każdej nogi osobno, co zapewni idealne dopasowanie. Dla pewności warto także robić to dwukrotnie, aby mieć pewność, iż pomiar został wykonany w prawidłowy sposób. Także na etapie dobierania wysokości obuwia, należy brać pod uwagę, iż w czasie jeżdżenia cholewka może skrócić się o 1 cm do 2 cm. Należy także pamiętać o tym, iż oficerki powinny być dobierane w zależności od rodzaju jazdy, gdyż do skoków powinny być nieco niższe, aniżeli do ujeżdżania. Warto kupić rekomendowane oficerki jeździeckie. Wybrane obuwie powinno być mocno dopasowane, może na początku wydawać się nawet nieco ciasne. Po kilku jazdach jednak skóra się rozciągnie, dzięki czemu oficerki będą w idealny sposób leżały na nogach jeźdźca. Początkowo warto także zakładać oficerki z samego rana, kiedy nogi nie są jeszcze opuchnięte. Dobrym rozwiązaniem może być także rozchodzenie oficerek w domu, początkowo na samą podkolanówkę, aby nie wydawały się zbyt ciasne. Dodatkowo zamek można zapinać stopniowo coraz wyżej, aż do dopasowania idealnego, co zapobiegnie uszkodzeniom.

Na rynku znajdziemy również oficerki jeździeckie sznurowane. Zastosowanie dodatkowych sznurówek pozwala na znacznie lepsze dopasowanie oficerek do nogi jeźdźca oraz umożliwia wygodniejszą jazdę w czasie obciągania stopy w dół strzemiona. Na rynku znajdziemy wiele modeli chętnie wybieranych przez jeźdźców, na przykład z regulowaną łydką, która w razie potrzeby może zostać rozluźniona albo mocniej zaciśnięta. Pomocne wydają się także elementy antypoślizgowe, co pozwala na zapobiegnięcie przesuwaniu się łydki w bucie.