Zalety płyt izolacyjnych

W obecnych czasach, zupełnie inaczej podchodzi się do kwestii izolacji termicznej budynków. Coraz częściej w tych celach wykorzystywane sa nowoczesne materiały, wyróżniające się niewielką grubością ale dużą skutecznością. Do takich materiałów należy zaliczyć piankę poliuretanową, która może posłużyć do wytworzenia specjalnych płyt izolacyjnych.

Czy płyty PIR to dobry wybór?

certyfikowana płyta warstwowa pirW obecnych czasach zupełnie inaczej podchodzi się do kwestii izolacji termicznej budynków. Coraz częściej zwraca się uwage na to żeby wybrany materiał izolacyjny był cienki. W praktyce bowiem okazuje się, że dzięki niewielkiej grubości, materiał izolacyjny lepiej przylega do wszelkiego rodzaju nierówności na ścianie budynku. Do takich właśnie materiałów może być zaliczana certyfikowana płyta warstwowa pir, która obecnie cieszy się ogromna popularnością. W przypadku tego typu materiałów najważniejszą zaletą jest fakt, że stosując ocieplenie z jednej strony można uniknąć sztucznego pogrubienia ścian budynku, jak to jest w przypadku styropianów, a jedocześnie można mieć pewność, że dom będzie bardzo dobrze chroniony przed utratą ciepła. Płyty PIR są stworzone zazwyczaj z pianki poliuretanowej, z oddzielnym rdzeniem, który jest utworzony zazwyczaj z poliizocyjanuratu. To właśnie warstwowość płyt PIR w dużej emirze odpowiada za skuteczność tego materiału izolacyjnego. Jednorodne materiały, takie jak styropian, musza mieć sporą grubość, aby mogły skutecznie zabezpieczać przed utratą ciepła. W przypadku takich warstwowych płyt zaś, niewielka grubość nie jest problemem, gdyż każda jej warstwa odpowiada za nieco inne funkcje izolacyjne. Przede wszystkim zaś, takie płyty mogą się pochwalić bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, w związku z czym nie musza być one grube, aby nie dopuszczać do utraty ciepła. Płyty PIR także, jako jedne z niewielu materiałów do izolacji termicznej, sa także niepalne, więc dodatkowo sa one w stanie zwiększyć bezpieczeństwo podczas użytkowania danego obiektu, takiego jak dom.

Wybór odpowiednich materiałów izolacyjnych jest bardzo ważny. Będzie się bowiem przekładał na wygodę korzystania z danego budynku. Dlatego też tak ważne jest, by wybierać jedynie nowoczesne materiały służące do izolacji, które są jednocześnie cienkie, a z drugiej strony bardzo skuteczne.